Kilka porad dla kierujących samochodami Volvo

VOL-POL to doświadczony, sprawdzony dostawca części do Volvo FH – w Małopolsce nie znajdziesz lepiej zaopatrzonej firmy! Ale zajmujemy się nie tylko handlem komponentami. Piętnaście lat nieustannego pogłębiania wiedzy na temat tych samochodów sprawia, że możemy się nią choć w małym stopniu podzielić.

Jednym z problemów, z którym możesz się zetknąć, jest ten z czujnikiem doładowania w momencie odpalania silnika, włączania zasłony lub gaszenia silnika. Aby uporać się z tym defektem, polecamy w pierwszej kolejności skontrolować działanie instalacji elektrycznej silnika i kasetę. Możliwym rozwiązaniem będzie wymiana kasety bądź zakup układu ograniczającego częstotliwość usterek czujnika.

Szarpiące sprzęgło, które poważnie utrudnia płynne ruszanie samochodem, jest najczęściej wynikiem nieprawidłowego montażu poszczególnych części albo po prostu korzystania z nieodpowiednich, bardzo wyeksploatowanych komponentów. Chodzi oczywiście o sytuację, w której samo sprzęgło zostało już wymienione. Jest natomiast mało prawdopodobne, aby za usterkę odpowiadała zła kalibracja skrzyni biegów czy siłownika.

Comments are closed.